Přípravy již dávno začaly a tak pojďte nahlédnout do kuchyně. V čem bude letošní ročník podobný předchozím dvěma a v čem jiný? Jiný bude hlavně tím, že poprvé budou součástí hlavního programu zahraniční vystupující a vzhledem k tomu jsme kemp (nově Fórum) poprvé přesunuli do centra Prahy. Bude se konat v nádherném historickém prostoru, snadno dostupném metrem i autem. Bylo dost obtížné najít vhodný termín, ale konečně jej můžeme oznámit – poznačte si do svých diářů 14. listopadu.
Čeho se budeme letos i nadále držet? Víkendového rytmu. Hlavní program bude opět v sobotu – s večerním překvapením. Opět zbude dost času na neformální debaty a domluvy spolupráce na společných projektech. Po večerním rautu bude příležitost k seznamování u baru s dostatkem vína a dalších nápojů dle chuti. V neděli akci opět zakončíme komentovanou prohlídkou národní památky.
Dopoledne plánujeme 3 keynote přednášky zahraničních hostů (simultánní tlumočení do sluchátek zajištěno) a odpoledne dva diskusní panely, kde budou pečlivě vybrané osobnosti (letos s méně politiky) debatovat např. o tom, jak se má naše země bránit stále silnějšímu tlaku na omezení její suverenity EU regulacemi, jak zabránit politickým neziskovkám prosazovat u nás zahraniční zájmy a jak neprohrávat neustále nové kulturní války.
Důvodem, proč loni náš kemp navštívilo 200 platících účastníků, nejsou jen vystupující, jejichž počet je programem limitován. Neméně zajímavé osobnosti potkáte i mezi vámi účastníky. Těšit se můžete na tradičně pestrý mix konzervativně a vlastenecky orientovaných publicistů, influencerů, intelektuálů, podnikatelů, akademiků, studentů a politiků včetně řady poslanců, senátorů nebo europoslanců. Ubytování letos nezajišťujeme, ale mimopražským doporučíme několik tipů na hotely poblíž v různých cenových hladinách. A asi vám také pomohou či poradí vaši pražští přátelé.
Prodej vstupenek ještě v červnu na webu akce
Přesné místo konání, první jména vystupujících a možnost si koupit vstupenku najdete brzy na speciálním webu akce, který pro vás chystáme. Kolem půlky června bychom jej chtěli zveřejnit. Inflace za ten rok a půl zvýší ceny všech služeb, které k pořádání takové akce musíme zaplatit, a pronájem i občerstvení v centru Prahy jsou několikanásobně vyšší než loni na Jezerce. Přesto se budeme – díky našim partnerům – snažit, aby se cena vstupného od loňska příliš nezvýšila. Studenti a senioři mohou využít výraznou slevu.
Témata panelů budeme postupně doplňovat – v této turbulentní době každodenních společenských změn si chceme nechat šanci na ně ještě na podzim zareagovat. Něco naznačit bychom mohli alespoň těmito texty:
- EU, nebo Evropa? (Andrej Duhan)
- Od propagandy a cenzury po ovlivňování voleb (Thomas Fazi)
- Byznys kulturních válek (Vlastimil Veselý)
- František Palacký (David Floryk)
Co o této akci napsali sami účastníci?
Účastníci loňského ročníku mohli hodnotit různé aspekty akce (místo, program, výběr vystupujících, stravování, ubytování, jednotlivé panely atd.) 1-5 hvězdičkami. Moc nás potěšilo, že žádné (!) hodnocení nekleslo pod průměr 4,35. Celkový průměr dosáhl 4,76, na této úrovni se pohybovala hodnocení většiny panelů a přednášek. Doufáme tedy, že vás ani letos nezklameme.
Konzervativní kemp byl unikátní příležitostí k osobním rozhovorům s předními osobnostmi české konzervativní scény a povzbuzením k další práci na tolik potřebné proměně myšlenkového a politického klimatu v naší zemi. – Michal Semín
V těch několika dnech měl člověk pocit, že svět by mohl být normální. – Milena Kozumplíková
Konzervativní kemp byl prostě skvělý. Připadal jem si tam jak v Laterně Magice 11/89. Skvělí panelisté, výborné publikum i zázemí. Sešlo se hodně lidí z různých názorových proudů, od katolických konzerv přes libertariány po konzervativní levici. – Miroslav Červenka
Bylo to zcela unikátní srocení významných lidí, kteří se hlásí ke konzervativní reakci. Akce, jako Konzervativní kemp jsou nezbytnou duševní posilou pro samostatně myslící jedince. – Radek Adamec
Skvělá akce, možná je to nadějný zárodek budoucího CPAC Česká republika. – Jan Heller
Konzervativní kemp byl pro mě léčivější než dva měsíce v Poděbradech. – Ivo Zelenka
Začátek konzervativní kontrarevoluce v ČR? Český CPAC, akce roku, zrodila se tradice s velkým T – Tomáš Doležal
Začátek konzervativní (kontra)revoluce vypadal slibně. Normální svět není zcela ztracen. – Marek Balluch
Skvělá organizace, výborní hosté a celkově příjemná společnost – pro mě „duševní lázně“. – Gabriela Božilová
Byla to velmi dobrá společnost plná zajímavých lidí s různými názory na svět. I konzervativci musí držet pospolu. A tady se to podařilo. – Daniela Kovářová
Výborné setkání milých lidí v přátelském duchu, kde se dalo svobodně diskutovat se vzájemným respektem na jakékoli téma. – Ondřej Vašíček
Skvělá akce plná chytrých lidí, rozumných názorů a věcné diskuse. Naplnila mě nadějí, že ještě není vše ztraceno. – Vladimír Čížek
Účast pro mě byla příjemným osvěžením a potvrzením, že občanská společnost má dost sil a schopností prosadit návrat k hodnotám, na kterých stojí prosperita. Děkuji pořadatelům za nápad, skvělou organizaci a pozvánku. – Martin Valdhans
Naslouchat různým názorům, kriticky o nich přemýšlet a svobodně hovořit. Přijmout zodpovědnost za sebe, svou rodinu a komunitu. To je konzervativní kemp. – Ondřej Janík
Nádherná atmosféra, spousta informací, bezvadná společnost a velké množství osobních setkání. – Jiří Šlesinger
Výběr témat a účastníků, který zahrnoval konzervativce napříč politickým spektrem, zdařilé příspěvky panelistů a skvěle zvládnutá organizace. – Tomáš Polák

Odpovědět